بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه زمانی است؟ (نکات کاربردی)

یکی از سوالاتی افراد برای افزایش میزان کارکرد پیج های بیزینسی یا شخصی پابلیک خود می پرسند این است که بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام کی هاست؟

امروزه اینستاگرام علاوه بر اینکه یک رسانه اجتماعی است، دنیایی پر رقابت برای پیج های بیزینسی نیز هست. چه رقابت های وحشتناکی که برای افزایش فالوور و فروش محصولات و خدمات خود وجود دارد. 

با این یکی از کارهایی که به شما کمک می کند تا در این رقابت سنگین و سهمگین بتوانید خود را پیدا کنید، زمان پست گذاشتن است. به عبارتی هر گرداننده یا ادمین پیج اینستاگرام باید بداند که چه زمانی هایی مناسب برای پست گذاشتن جهت بالا بردن بازدید وجود دارد؟

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام

هدف از طرح این سوال و پاسخ به آن، حداکثر کردن میزان نمایش پست ها و مطالب انتشار یافته در پیج اینستاگرام است. اگر خوب بدانید که کاربران هدف شما یا مشتریان بالقوه در چه ساعتی و در روزهایی آنلاین هستند، می توانید بر اساس آن یک تقویم محتوا اینستاگرام تنظیم کنید. 

با تنظیم این تقویم می توانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، شانس خود را برای جذب و افزایش کاربران و دنبال کنندگان خود را بالاتر ببرید. محصولات خود به خوبی به نمایش در آوردید یا حتی سود خوبی را کسب کنید و… . 

در این مقاله قصد داریم که به این سوال پاسخ دهیم : “چه زمانی بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام است؟” البته قبل از اینکه وارد پاسخ این سوال شویم بهتر است کمی در مورد الگوریتم اینستاگرام بدانید. 

الگوریتم اینستا و اثری که بر زمان پست دارد

برای آنکه بتوانید بهتر درک کنید که بهترین زمان برای پست گذاشتن در پیج اینستاگرام چه وقتی است لازم است که شما با الگوریتم اینستاگرام آشنایی مختصری داشته باشید. 

این الگوریتم با هر پستی به صورت یکسان برخورد  و واکنش نشان نمی دهد. شاید فکر کنید که کمی به صورت انصاف و عدالت است. قبول است اما این رفتار به سود کسانی است که بهتر و مفید در اینستاگرام عمل می کنند. 

ادمین پیج اینستاگرام
Young girl using smart phone,Social media concept.

به معنی که شما اگر پستی را همین الان منتشر کنید، مخاطبین نیز همان لحظه انلاین بوده اما پست شما بجای اینکه بلافاصله به فالوورهای شما نمایش دهد، با تاخیر این کار را انجام می شود. 

دلیل این اتفاق این است که الگوریتم اینستاگرام پست هایی که احتمال دیده شدن آنها بیشتر را بر آنهایی که کمتر بازخورد داده اند، مقدم می داند. 

ترتیب و اولویت اینستاگرام به صورت زیر است:

 1. میزان علاقه کاربر به پیج و محتوا آن 
 2. میزان تعامل کاربر با آن پیج و پیج ها و محتوا مشابه 
 3. زمان انتشار پست 
تعامل در اینستاگرام

شاید این مطلب هم به کار تو بیاید: ۱۵+ ۱ نکته برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در اینستاگرام

چرا بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام اهمیت دارد؟ 

اگر به اولویت بندی که در بالاتر اشاره شد توجه داشت باشد یکی از اولویت های مهم الگوریتم اینستاگرام زمان پست گذاری در اینستا است. 

شما علاوه بر این که پست اینستاگرام جذابی را برای پیج خود تدارک می بینید باید در زمانی آن را انتشار دهید که از قضا کاربران هدف در آن زمان انلاین و اینستا را چک می کنند. 

با رعایت نکات بالا و محتوا جذاب این نتایج به دست می آید: 

 • پست شما افزایش ویو یا بازدید خواهد داشت.
 • لایک ها، کامنت ها و به تعامل فالوور های شما با پست تان بیشتر خواهد شد.
 • کیفیت پیج، محتوا از نظر الگوریتم اینستاگرام بالاتر از حد ممکنه خواهد رفت این یعنی رشد پیج شما.
 • اگر محصول می فروشید، شانس فروش محصول یا خدمات تان بیشتر خواهد شد.

شاید هم این مطلب نیاز تو باشد: ۷ ترفند جالب برای اینکه افزایش لایک و کامنت اینستاگرام داشته باشید

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام کی است؟ 🙂

تازه رسیدیم به لپ کلام و آن بهترین زمان برای پست و دیدن شدن! نسخه یکسانی برای تمام پیج ها نمی توان نوشت بلکه بر اساس مخاطب هدف، نوع محتوا و زمان انلاین شدن کاربران باید این موارد بررسی شود. 

مثلا اگر محتوا تولید شده شما قشر مدیر و رییس کسب و کار یا کارآفرینان را هدف قرار داده است، باید در نظر بگیرید که این قشر تا عصر یا شب بر روی کسب کار خود تمرکز دارند.

 شاید بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام برای این قشر صبح بین ساعت های ۸ الی نه است و شب بین ساعت نه تا ۱۲ شب البته که این یک احتمال است و باید بررسی شود. 

کسب درآمد از اینستاگرام
ما را در اینستاگرام نتریتو حمایت کنید

به طور برای نسخه پیچی بهترین زمان پست گذاری آن است که مخاطب هذف را شناسایی، یک پرسونای مخاطب تعریف و سپس بررسی و انالیز کنید که برنامه ریزی شما آیا موثر بوده است یا خیر. 

برای شناخت مخاطب و زمان و رفتار فالوورهایتان استفاده از جامع ترین مرجع شناسایی یعنی بخش Insights خود پیج اینستاگرام تان است. 

با مراجعه به این بخش و قسمت Audience که شناسایی کاربر و رفتار آن همچنین ساعت فعالیت آنها در اینستاگرام را به خوبی به شما نمایش می دهد. 

اما با بررسی کلی که متخصصین اینستاگرام انجام داده اند توانسته اند که زمان هایی را به صورت کلی برای پست گذاری به دست آوردند. این زمان ها به صورت کلی بوده و شخصی سازی برای پیج های مختلف نشده اند. 

این مطلب را خوانده ای: چرا فالوورام زیاد نمیشه؟

زمان انتشار پست

شلوغ ترین ساعات اینستاگرام چه زمان هایی است؟

تعیین شلوغ ترین ساعات اینستاگرام بر اساس نوع منطقه، جغرافیایی که کاربران هستند، مشخص می شود. با این حال متخصصین به امر اینستاگرام توانسته اند که ساعات مختص به ایران به خوبی کشف کنند که به قرار زیر است. 

 • ساعات ۱۱ تا ۱۲ ظهر 
 • بازه زمانی ۵ تا ۷ عصر (بازه طلایی) به دلیل اینکه بسیاری از افراد از سرکار خود باز می گردند. 
 • زمان ۹ تا ۱۲ شب (بازه شلوغ). عموم افراد در این بازه در زمان استراحت خود به سر می برند و مایل به چک کردن اینستاگرام خود هستند. 
 • تعطیلات رسمی یا غیر رسمی
 • وقفه های طولانی مدت 

یکی از راه هایی شما می توانید از آن به عنوان یک راه حل خوب و سرعتی برای جذب دنبال کننده استفاده از بسته های خرید فالوور فوری است. با سفارش این بسته به صورت فوری به خود کمک کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *