۱۵+ ۱ نکته برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در اینستاگرام

یکی از کسب و کارهایی که این روزها در اینستاگرام خوب درآمد کسب می کند، به خصوص در دوران همه گیری کرونا، فروش محصولات آرایشی و بهداشتی است. 

امروزه اینستاگرام توانسته است سیل عظیمی از خانم ها به خصوص خانم های جوان را به خود جلب کند و چه بهتر که محصولات آرایشی و بهداشتی خودتان را در معرض دید آنها قرار دهید.

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

نه نیاز به یک دفتر دارید و نه یک مکان برای برای راضی کردن مشتریان. دیگر نیازی نیست که به بازاریابی حضوری بروید. در خانه می نشینید و محصول خودتان را به فروش می رسانید. 

اما شاید مهم ترین نکته این که در این رابطه مهم باشد به دست آوردن و جذب فالوور های مناسب محصولات آرایشی شما. در این مطلب آموزشی تیم اینستاگرام نتریتو قصد به شما آموزش دهد که چطور ۲۰۰۰ فالوور را برای پیج محصول آرایشی خود به دست آورید؟

۱- با خود فکر کنید که چه کسی قرار است به دنبال محصول شما باشد؟

مهم ترین مسئله برای هر کسب و کار چه سنتی و چه انلاین شناخت مخاطبین هدف یا به عبارتی مشتریان بالقوه است. شما باید دید باز بتوانید آنها را شناسایی کنید. 

یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد که سودای کسب و کار خود را به خصوص در اینستاگرام دارد این است که مخاظب خود را طیف بزرگی از مردم می دانند و می خواهند که به همه آنها بفروشند. 

این اشتباه است. چرا که شما نمی توانید محصول خود را به همه بقبولانید. سلیقه و باورهای کاربران اینستاگرام متفاوت است. پس لازم است شما روی طیف مخصوص به خود عمل کنید. 

پس لاجرم نیاز است که شناسایی مخاطب هدف داشته باشید. تا بر اساس نیاز او فعالیت در پیج اینستاگرام خود داشته باشید. 

یکی از مهمترین نکات در ایران در مورد لوازم ارایشی این است که شما باید لیستی از قیمت های خود داشته باشید. تا در صورتی که مخاطب نیاز داشته به اون ارایه کنید. 

۲- برای پیج خود دکوراسیون شیک انتخاب کنید

جلوه و نما یکی از مهم ترین رموز موفقیت در فروش محصولات آرایشی در اینستاگرام و افزایش فالوور است. چرا که ماهیت این محصولات افزودن زیبایی است. 

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

به همین خاطر نیاز است که پیج شما هم مانند آن ماهیت رنگ و لعاب شیکی به خود بگیرد. انتخاب یک رنگ شاد و متناسب با تم محصول می تواند کمک شایانی به شما کند. 

اکثر افراد رنگ هایی از طیف صورتی را انتخاب می کنند تا بتوانند جلوه خوبی به پیج خود بدهند. انتخاب عکس و استفاده از صورت زنان نیز خیلی به شما کمک می کند. 

برای انتخاب یک دکوراسیون خوب می توانید به پیج های خارجی مانند MAC، Clinique و… سری بزنید و از آنها به عنوان الگو یا اینده پردازی استفاده نمایید. 

همچنین می توانید به پیج های معروف وطنی یا کسانی که در این حوزه به عنوان اینفلوئنسر شناخته شده اند سری بزنید افرادی مانند صدف بیوتی و…. . 

وجود هایلایت های زیبا و جلوه گر نیز کمک فراوانی می کند. حواستان باشد که هایلایت ها منظم بوده و هر هایلایت یک موضوع خاص را با رنگ مخصوص و کاور خاص خود بیان کند. 

سعی کنید که کاورهایی که برای هایلایت های استوری خود استفاده می کنید. همگی در یک رنگ باشند یا رنگ های انتخاب شده با هم سنخیتی نداشته باشند. این بستگی به خلاقیت شما دارد. 

۳- خودتان را خوب ارایه کنید

داشتن یک بیو حرفه ای، ساده و گویا شانس دیده شدن و افزایش فالوور را بالاتر می برد. بیویی که بتواند کل کسب و کار شما را به مشتری بفهمانند غوغا می کند. 

صدف بیوتی

داشتن عکس حرفه ای که همان لوگو برند محصولات شماست، داشتن سایت یا لینکی که کاربر بر روی آن کلیک کند، داشتن خاص در بیو همگی شانس شما را برای داشتن یک پیج حرفه ای افزایش می دهد. 

بودن آدرس، محل فروشگاه، شماره ای برای تماس برقرار کردن، لینک تلگرام یا سایر شبکه های اجتماعی دیگر نیز به شما توان رقابت در این صحنه عجیب را می دهد. 

شما باید بتوانید اعتماد فالوورها به خود جذب کنید.

۴- عکس حرفه ای شخصیت محصول است

اساس کار اینستاگرام بر روی عکس و ویژگی های تصویری زیبا و گویا است. داشتن تصاویر دلنشین و گویا از محصولات آرایشی و بهداشتی که مزیت های رقابتی آنها را پوشش دهد به شما کمک می کند تا افزایش فالوور خوبی داشته باشید. 

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

حتما سعی کنید اگر محصول برای خود شما که وقت کافی برای عکاسی و صحنه ارایی بگذارید. اگر محصول می فروشید سعی کنید که با ابزارهای تصویر سازی، عکس مناسب با دکوراسیون و جلوه گری برای مخاطب درست کنید.

شما برای تصویر سازی لازم نیست که به فوتوشاپ اشنایی کامل داشته باشید. می توانید با ابزارهای ساده آن امتحان کنید. یا اینکه از اپلیکیشن های ساخت عکس مانند Canva استفاده کنید. 

۵- سوخت اولیه را پرقدرت بریزید

یکی از راهکارهای سریغتر برای افزایش دنبال کننده و جلب نظر مخاطبین هدف استفاده از پکیج های خرید فالوور نتریتو است. این پکیج ها به شما در محبوب بودن پیج شما کمک می کند.

بدین منظور که هر چه میزان فالوور شما بالاتر باشد، شانس اینکه بیشتر در دیده کاربران جلوه کنید، بیشتر است. به همین خاطر داشتن فالوور بالا به شما کمک می کند. 

شاید دوست داشته باشی بیشتر بدانی: چرا برای رشد کسب و کار نیاز به فالوور داریم!

استفاده از پکیج های خرید فالوور فوری این ذهنیت را به کاربران اینستاگرام می دهد که اره این پیج با این مقدار فالوور حتما محصولات خوبی دارد. 

۶- فالو و آنفالو، راهکار متوسط 

یکی از راهکاهایی که اکثرا هم توصیه نمی شود استفاده از تکنیک فالو و آنفالو است. بدین منظور که شما پیج های که فالوور مخاطبین شما در آنها هستند را فالو می کنید. 

یا اینکه افراد مختلف را که می دانید یا حدس می زنید جز مخاطبین هدف شما هستند را فالو و بعد مدتی که آنها به شما وفادار شدن آنفالو می کنید. 

این تکنیک شاید در قدیم بسیار پر کاربرد بوده است اما امروزه به دلیل هوشمندی کاربران کمتر کسی ازش استفاده می کند با این حال هنوز هم گاهی جواب گو است.

استفاده از ربات های اینستاگرام این کار برای شما انجام می دادند. در قدیم بسیار پرکاربرد بوده است اما اینستاگرام در همه آنها را تحته کرده است. 

۷- استوری کن، یکی از محصولات ما را جایزه بگیر

این روزها مردم بسیار تمایل پیدا کرده اند که جوایزی را از برندهای مختلف آرایشی بگیرند و با آنها عکس یا سلفی گرفته در پیج خود بگذارند. حسابی پزش را بدهند. این یک حقیقت است. 

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

پس چرا شما از این موقعیت استفاده نکنید و از کاربران بخواهید که با محصولات آرایشی و بهداشتی شما عکس بندازند و استوری کنند. در قبالش هدیه ای نفیس از برند شما دریافت کند. 

شاید دوست داشته باشی بیشتر بخوانی:

افزایش بازدید استوری اینستاگرام به طور خیلی ساده و حرفه ای

توجه داشته باشید که این هدیه باید با سلیقه کاربر یکسان باشد. طوری باشد که میل او را برای جایزه گرفتن به خوبی ارضا کند وگرنه این کار بیهوده و بی ثمر می شود.

۸- با اینفلوئنسرها همکاری کنید

از بهترین روش های تبلیغ در اینستاگرام که اتفاقا از موثرترین روش های معرفی محصولات آرایشی و بهداشتی است، استفاده افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسر است. 

از این افراد بخواهید که محصول شما را تست کنم و آن را در جلو دوربین قرار داده و به عنوان یک محصول عالی آن را معرفی کنید. 

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

بهترین راه برای اینکه این تبلیغ اثرگذار باشد این که شما از او بخواهید به صورت کاملا طبیعی با محصول رفتار کند. در انتها نیز بخواهید که پیج یا سایت شما را معرفی نماید. 

این روش در صورتی جوابگو است که شما محصولی لاکچری یا با کیفیت و قیمت بالا ارایه می کنید اگر بر عکس این موضوع است به دنبال پیج هایی باشید که مخاطب مدنظر شما در آنها واقع هستند. 

۹- تبادلات بین پیج ها دست کم نگیرید

در صورتی که شما لیست از پیج هایی دارید که می توانید با آنها تبادل داشته باشید چه به لحاظ استوری کردن و چه به لحاظ پست دریغ نکنید. 

البته این نکته هم رعایت کنید که مخاطب هدف شما در آن پیج ها باشند. اگر مخاطبی در آن پیج ندارید این کار به ضرر شما تمام می شود و لاغیر. 

همچنین سعی کنید که محتوایی چه استوری و چه پست ارایه کنید که از جذابیت خوبی برخوردار باشد. بتواند مخاطب و نیازش را به خوبی ارضا کند. 

۱۰- مسابقه منشن جایزه

در این رابطه دو کار می توانید انجام دهید یکی اینکه از کسانی که از شما خرید کرده اند بخواهید تا محصول شما به علاوه منشنی از شما در استوری یا پست خود ارائه کنند و در قبالش شما نیز این کار را انجام دهید یا جایزه در نظر بگیرید. 

تولید محتوا

دومین کار، ارایه یک پست سوالی یا جذاب که مخاطب را به خوبی درگیر می کند و سپس از آنها بخواهید که چند نفر از دوستان خود را زیر این پست منشن کنند و در قبالش جایزه ای نفیس دریافت کنند یا اینکه این پست را در استوری خود قرار دهند و جایزه به صورت قرعه بگیرند 

۱۱- مزیت رقابتی به وجود بیاورید

داشتن مزیت نسبت به رقبا از جمله مهمترین فاکتور ها در این حوزه فعالیتی است. سعی کنید محصولات خود را نسبت به رقبا متمایز کنید برای مثل:

می توانید بست بندی منحصر به فردی را ارایه کنید، بسته شکیل تهیه کنید، بست بندی بر اساس ویژگی های هر مشتری ارایه کنید مثلا قرمز برای خانم های جوان و پرحرارت. 

گفتن یک تبریک تولد به کسی که روز تولدش است، معجزه ای می کند که نگو و نپرس . سعی اطلاعات خوبی را پیرامون مخاطبین خود جمع آوری کنید. 

یکی از این حرکت ها که می تواند به شما کمک کنید ایجاد پرسونای مخاطب است. یعنی اینکه ویژگی های یه دسته از مشتریان بالقوه را به صورت کاراکتر واقعی ترسیم و مکتوب کنید مثلا لیلا از رنگ قرمز خوشش می آید، او رژ لب قرمز ترجیح می دهد و… . 

۱۲- دسترس بودن رمز ماندگاری مشتری

سعی کنید که همیشه یا حدالامکان در دسترس باشید. دایرکت ها به موقع جواب دهید. به کامنت با احترام و سریع پاسخ دهید. شکایات و پیگیری های مشتری را جوابگو باشید. 

تا حد الامکان سعی کنید که جواب گو افرادی که دوست دارند قیمت یا کیفیت یا نمونه عکسی بهتری از محصول می خواهند را با خوشرویی و به موقع جواب دهید. 

۱۳- استفاده از هایلایت رضایت مشتریان 

یکی هایلایت از پیج اینستاگرام خود را به عکس ها و استوری های مرتبط با رضایت مشتریان از خرید از شما اختصاص دهید. این کار به شما در جذب مخاطبین احتمالی یا معرفی شدن توسط سایر مشتریان کمک می کند. 

هایلایت اینستاگرام

سعی کنید این سوال از خود بپرسید که چرا کاربران اینستاگرام باید به محصول و پیج من اطمینان کنند و از من خرید انجام دهند؟!!

۱۴- استمرار در استوری روزانه 

استوری مکان خوبی است که مخاطب را با پیج و محصول خود درگیر کنید. چرا که کاربران ابتدا ورود به اینستا استوری ها پیج های فالو شده را چک می کنند. 

فروش محصولات بهداشتی آرایشی در اینستاگرام

سعی کنید که در استوری ها خود سیر داستانی برای محصولات آرایشی و بهداشتی تان به کار ببرید. یک کاراکتر را به عنوان شخصیت این محصول به وجود آورید حتی می توانید خود جلو دوربین بروید و کاراکتر اصلی شوید. چی از این بهتر!!!

از کارهایی که می توانید در استوری انجام دهید، این است که از محصولات، از بسته بندی ها، از آنباکس های محصول و هر آنچه که به چشم مخاطب جذاب است، فیلم بگیرید و در استوری قرار دهید. 

۱۵- از تحلیل پیج خودتان نترسید

یکی از ضرورترین کارهایی که یک ادمین پیج اینستاگرام می بایست انجام دهید، ارزیابی و درآوردن تجزیه و تحلیل روند پیج است این کار را می توانید از خود تحلیل اینستاگرام که در اختیار شما قرار می دهد. انجام دهید یا از ابزارهای انلاین تحلیل اینستاگرام استفاده کنید. 

ادمین اینستاگرام

نکته پایانی 

موفقیت در اینستاگرام مستلزم داشتن روحیه باز و خلاق به همراه صبر بسیار زیاد است. درست است که شما می توانید انجام کارها و خدمات ما می توانید به خوبی پیشرفت کنید اما: 

ابزار اصلی اینستاگرام را فراموش نکنید و آن داشتن محتوا جذاب و به روز در کنار درگیر کردن کاربران  با پیج خودتان است. 

پس اگر از خدمات اینستاگرامی ما استفاده می کنید. در کنارش سعی کنید به خلق محتوا جذاب برای مخاطبین بپردازید. اگر نیاز به مشاوره دارید می توانید به پیچ اینستاگرامی ما @netritosocial پیام دهید. یا برای ما کامنت بگذارید تا به زودی به شما پاسخ دهیم. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *