من چجوری تا آخر خرداد ۱۳۹۹ از اینستاگرام پول در بیاورم؟

شاید همیشه این سوال در ذهنتان بوده که من چطور می توانم مانند بقیه افراد از اینستاگرام درآمد کسب کنم؟

از وقتی دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی پا به عرصه گذاشتند، کسب درآمد فقط محدود به کار خارج از منزل نمی شود. اگر توانایی جذب مخاطب در یک زمینه خاص را داشته باشید با تعداد اندکی فالور می توانید کار خود را شروع کنید.

راه های مختلفی برای کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد و هیچ محدودیتی برای هیچ کسی وجو ندارد. این شما هستید که برای درآمد بیشتر اینستاگرام را انتخاب می کنید. البته این نکته قابل ذکر است که رشد پیج اینستاگرام یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه حوصله و صبر و مهارت شما را می طلبد.

امروزه خیلی با کلمه اینفلوئنسر آشنا هستید و بار ها و بارها به گوشتان خورده است. افرادی که قابلیت تاثیر گذاری روی تعداد زیادی از مخاطبان را دارند و در زمینه فعالیت خود تخصص و جایگاه اجتماعی دارند اینفلوئنسر نامیده می شوند. تعداد این تاثیرگذاران روز به روز در شبکه های اجتماعی به خصوص در اینستاگرام رو به افزایش است.

چه روش هایی برای کسب درآمد از اینستاگرام هست که باید بدانیم؟

اکنون که با کلمه اینفلوئنسر آشنا شدید، شاید شما هم دوست داشته باشید که به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید.

ابتدا باید یک حوزه مشخصی را که در آن علاقه و تخصص دارید پیدا کنید تا حرفی برای گفتن داشته باشید. در چند شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و مطمئن شوید که محتوایی تولید می کنید که در جذب مخاطب موثر است. فعالیت خود را باید به طور پیوسته ادامه دهید تا مخاطبانی را پیدا کنید. وقتی تولید محتوای خوبی داشته باشید رفته رفته فالوور های شما افزایش می یابد.

Making money from Instagram

زمانی که فالوورهای شما ۱۰۰۰ تا یک میلیون باشند میتوانید به کسب درآمد فکر کنید. اما خیلی مهم نیست که روی تعداد یا افزایش فالوور تمرکز زیادی داشته باشید. نرخ جذب مخاطب حتی با تعداد کمی فالوور اتفاق می افتد. اگر محتوای شما همه گیر شود مسلما افزایش هم خود به خود اتفاق می افتد.

یکی از دلایلی که افراد بیشتری به این زمینه فعالیت علاقه مند می شوند، پیدا کردن اسپانسر برای خودشان است. چیزی که برندها به آن توجه می کنند میزان تعامل اینفلوئنسر با مخاطبان است و این به تعداد فالوور بستگی ندارد. حتی پیج هایی که فالوور زیادی نداشتند توانستند برای پست های خود اسپانسر داشته باشند.

اکنون برند ها به دنبال افراد تازه کار یعنی میکرو اینفلوئنسر ها هستند و باید این گونه اینفلوئنسر ها را برای تبلیغ محصولات خود قانع کنند.

تاثیر گذاران در شبکه های اجتماعی دارای جایگاه ویژه ای هستند و همیشه به دنبال رضایتمندی هواداران خود هستند. به همین دلیل با دقت فراوان برند ها را انتخاب می کنند چون در واقع از نوعی مسئولیت اجتماعی برخوردار هستند.

بد نیست که اکنون تعدادی از اینفلوئنسر های ایرانی را بشناسیم.

ایرانی های بسیاری چه داخل و چه خارج از کشور توانستند به اینفلوئنسرهای معروفی تبدیل شوند. اینفلوئنسرها در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند. در زمینه آرایش، طنز، ورزش، گردشگری و… .

 بهتر است معرفی را با یکی از تاثیرگذارترین اینفلوئنسر ایرانی کنیم.

صدف بیوتی

اگر اهل چرخ زدن در اینستاگرام باشید امکان ندارد که برای یک بار هم که شده عکسی از صدف بیوتی ندیده باشید.

صدف بیوتی با نام صدف مسائلی در سال ۹۴ پیچ خود را راه اندازی کرد. اون که در رشته شیمی تحصیل کرده است به دلیل علاقه مندی به لوازم آرایشی و ساخت آن ها قصد راه اندازی کارخانه لواز آرایشی را داشته است. صدف حدود یک و نیم بعد از راه اندازی پیج شروع به فعالیت حرفه ای کرد.

صدف بیوتی

او به تولید ویدئوهای آموزش آرایش و مراقبت از پوست می پردازد. همچنین درباره لوازم آرایشی و کیفیت آن ها صحبت می کند. همچنین برندهای برتر لوازم آرایشی را معرفی می کند. به همین دلایل توانسته مخاطبان زیاد از جمله خانم ها را به خود جذب کند. او در مدت زمان کمی تعداد فالوورهایش میلیونی شدند.

صدف بیوتی تا زمانی که لوازم آرایش برندی را امتحان نکند به مخاطبان خود معرفی نمی کند. به همین دلیل توانسته اعتماد بسیاری از فالوورهای خود را جلب کند.

صدف بیوتی

بسیار جای گفتن دارد که یک اینفلوئنسر ایرانی به عنوان تاثیر گذارترین اینفلوئنسر جهان شناخته شود. این موفقیت توسط یکی از معروف ترین مجله های آمریکایی، مجله فوربز، گفته شد.

اکنون صدف بیوتی ۲.۵ میلیون فالوور دارد

محمد امین کریم پور

کسانی که در زمینه طنز فعالیت دارند اکنون خیلی خوب توانسته اند فالوور جذب کنند. همه ی فیلم های طنزی که منتشر می کنند با فکر انجام شده است. اکنون برای بسیاری از فیلم های خود اسپانسر دارند.

Making money from Instagram

یکی از معروف ترین اینفلوئنسرهای ایرانی در زمینه طنز محمد امین کریم پور است. او از دوران دبیرستان فعالیت طنز پردازی خود را شروع کرده است. با روی کار آمدن اینستاگرام و ساخت دابسمش اکنون توانسته ۴.۷ میلیون نفر را با خود همراه کند.

این اینفلوئنسر ایرانی اکنون از اینستاگرام ماهیانه حدود ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارد.

اکنون که با دو اینفلوئنسر بزرگسال را آشنا شدید، قصد داریم اینفلوئنسری کوچک که در زمینه سبک زندگی کودک  فعالیت دارد را معرفی کنیم.

پانیذ اسماعیلی، کوچولو میلیونی

پانیذ اسماعیلی

پانیذ اسماعیلی متولد سال ۹۳ است. پانیذ تک فرزند خانواده اسماعیلی است که در عرصه مدلینگ کودک اکنون از اینستاگرام فعالیت می کند. با حمایت های پدر و مادر پانیذ، او اکنون برای برندهای داخلی و خارجی تبلیغ می کند.

مادر پانیذ با انتشار عکس های دو نفری خود و دخترش و همچنین فیلم های پانیذ ماهانه درآمد زیادی بدست می آورند. آن ها با تعداد کمی فالوور شروع کردند و اکنون این دختر بچه کوچولو ۱.۳ میلیون فالوور دارد.

با همکاری در فروش سایت ها پورسانت دریافت کنید

اما فقط پست های اسپانسر دار تنها راه درآمدی برای شما نیست. بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)  یا همان سیستم همکاری در فروش یکی از انواع بازاریابی اینترنتی است که خیلی ها در این زمینه فعالیت می کنند.

همکاری در فروش سایت

 شما می توانید در پیج اینستاگرام خود برای سایت دیگری تبلیغ کنید. اگر مشتری با تبلیغ شما ترغیب به خرید محصول از سایت مقابل شود، درصدی از خرید مشتری به شما تعلق می گیرد. در واقع این نوع درآمد، پورسانتی است. اولین سایتی که چنین کاری را راه اندازی کرد، سایت آمازون بود.

محصولات خود را به نمایش بگذارید

یکی دیگر  از روش های کسب درآمد فروش محصولات خود هست. اگر محصولی دارید می توانید با تبلیغ آن را به فروش برسانید. به خصوص اگر محصول دست ساز شما باشد طرفداران زیادی را جذب می کنید. اینگونه پیج ها معمولا با تعداد فالوور کم شروع می کنند ولی به دلیل تعامل با مخاطبان خود و طراحی محصولات با نیاز مشتری خیلی زود در دل مخاطبان خود جا پیدا می کنند.

محصولات خود را به نمایش بگذارید

اگر قصد حضور پر رنگ در شبکه اجتماعی اینستاگرام را دارید و تازه کار هستید، این روش مخصوص شماست. شرط روش های درآمد زایی که در بالا گفته شد داشتن فالوور است. البته که همه افرادی که به درآمد رسیدند با فالوور کم شروع به فعالیت کردند. ولی زیاد بودن فالوور اثر روانی بر مخاطبان می گذارد و این خود دوباره به افزایش فالور منجر می شود.

اگر به کسب درآمدهای میلیونی همانند اینفلوئنسرها فکر می کنید، نیاز به تامین فالوور دارید. راحت ترین  و سریع ترین راه، خرید فالوور فوری است. با خرید این بسته ها در یک روز صاحب تعداد بیشماری فالوور می شوید.

اگر در کنار آن نیز به طور مداوم به تولید محتوای خوب برای پیج خود بپردازید به تدریج فالوورهای شما زیاد می شود. و در کمتر از دو ماه می توانید با گرفتن تبلیغات از اینستاگرام درآمد کسب کنید.  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *