ادمین پیج اینستاگرام کیست؟ همه چیزی که باید بدانید

با توجه به رشد روز افزون شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، شغل های متنوع و جدیدی در این زمینه پدیدار شدند. قصد ما در این مقاله معرفی یکی از شغل های اینترنتی و تخصصی به نام ادمین اینستاگرام است.

در این محتوا سعی شده است که به این سوالات پاسخ داده شود:

 • ادمین پیج اینستاگرام چیست یا کیست؟
 • چگونه ادمین پیج شویم؟
 • چگونگی ادمین پیج اینستاگرام
 • چگونه یک مدیر پیج استخدام کنیم؟
 • قیمت, هزینه و حقوق ادمین چقدر است؟
ادمین پیج اینستاگرام کیست

این شغل شاید نظر شما را به خود جلب کرده است و می خواهید بدانید که چگونه  می توانید به یک ادمین پیج اینستاگرام می توانید تبدیل  شوید.

کلمه ادمین در لغت

کلمه ادمین در زبان انگلیسی کوتاه شده لغت Administrator است. به تدریج این لغت کوتاه شده و به فرم کوتاه امروزی یعنی Admin  تبدیل شده است.

کلمه Administrator در فارسی به معنی مدیر است. همچنین کلمه کوتاه شده آن همان معنی را می دهد. این اصطلاح در کامپیوترهای شخصی زیاد به چشم میخورد. و در واقع هرکسی که لپ تاپ یا تلفن هوشمند شخصی دارد به نوعی ادمین آن به حساب می آید.

ادمین اینستاگرام کیست؟

بیش از یک میلیارد حساب کاربری در اینستاگرام وجود دارد که هر حساب متعلق به یک شخص حقیقی یا حقوقی است.

ادمین پیج اینستاگرام کیست؟

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که هر کسی با هر سنی توانایی استفاده از آن را دارد. هر شخصی میتواند یک حساب در اینستاگرام به صورت عمومی (Public) یا خصوصی (Private) داشته باشد. شما به عنوان صاحب یک حساب کاربری ادمین یک پیج محسوب می شوید و به عنوان مدیر پیج می توانید به انتشار عکس، ویدئو، لایو و … بپردازید.

 ماهیت یک پیج به میزان فعالیت های حساب کاربری بستگی دارد. شما به عنوان کسی که یک حساب کاربری در اینستاگرام دارد می توانید عکس، فیلم های کوتاه یا بلند با فالوور هایتان به اشتراک بگذارید. اگر فالوور کامنتی بگذارد یا در دایرکت پیامی بدهد، به آن ها جواب بدهید. استوری بگذارید و کارهای گوناگون دیگری انجام دهید.

اکنون با توجه به تعریفی در قسمت بالا شد، ادمین می تواند صاحب اصلی حساب باشد یا از طرف صاحب آن مسئولی برای بارگذاری اطلاعات انتخاب شود.

اکنون که با این کلمه آشنا شدید، بهتر است به جای استفاده از اصطلاح ادمین اینستاگرام، از ادمین پیج اینستاگرام استفاده کنید. چون در این صورت است که ادمین معنای واقعی خود را نشان می دهد. اما اصطلاح اول بیشتر در میان مردم کاربرد پیدا کرده است.

این پیج توسط ادمین اداره می شود (Instagram Page Administrator)

شاید شما هم یکی از کسانی هستید که یک حساب کاربری در اینستاگرام دارید. به احتمال زیاد به پیج هایی برخوردید که در قسمت Bio خود نوشته اند که این پیج توسط ادمین اداره می شود.

کسب و کارها یا هنر پیشه ها و افراد معروفی که در این شبکه اجتماعی حساب کاربری دارند، اغلب به دلیل کمبود وقت مدیریت پیج اینستاگرام خود را به افراد خبره در این زمینه واگذار می کنند. یعنی به جای اینکه خودشان برای انتشار عکس، ویدیو یا استوری دست به کار شوند، تمامی این فعالیت ها را به کس دیگری می سپارند.

با توجه به اینکه استفاده از شبکه های اجتماعی در میان مردم بسیار زیاد شده است، این شغل هم روز به روز پیشرفت می کند. هر کسی که به عنوان ادمین پیج است از صاحب اصلی آن برای انجام خدمات مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت می کند.

دوست داری بیشتر بخوانی: من چجوری تا آخر خرداد ۱۳۹۹ از اینستاگرام پول در بیاورم؟

من یک ادمین هستم

شاید شما هم دوست داشته باشید که به عنوان ادمین پیج های اینستاگرامی فعالیت داشته باشید و از این طریق درآمد کسب کنید. به این منظور باید وظایفی که یک ادمین برای مدیریت و رشد پیج انجام می دهد را بدانید.

ادمین پیج اینستاگرام کیست؟

وظایف ادمین را صاحب همان پیج  تعیین می کند. ولی در قسمت پایین وظایفی که باید یک شخص به عنوان ادمین اینستاگرام بلد باشد را ذکر می کنیم:

 • انتشار محتوای تصویری به صورت منظم
 • آپلود و انتشار محتوای ویدئویی (IGTV)
 • نوشتن کپشن مرتبط با محتوای آپلود شده
 • درج هشتگ های مناسب مربوط به پست
 • اطلاع از ساعت های مناسب انتشار محتوا در اینستاگرام
 • پاسخ گویی مداوم و سریع به دایرکت هایی که توسط فالوور ها یا افراد دیگر ارسال می شود
 • گذاشتن استوری و افزایش بازدید استوری
 • پاسخ گویی به واکنش هایی که به استوری نشان داده می شود
 • پاسخ گویی به کامنت های پست ها
 • حذف کامنت های توهین آمیز
 • تلاش برای افزایش لایک پست ها
 • تلاش در جهت افزایش بازدید از پست های اینستاگرام
 • افزایش فالوور واقعی
 • به روز کردن پروفایل مانند Bio  و عکس پروفایل
 • حفظ امنیت پیج و جلوگیری از هک شدن آن (با انتخاب رمز مناسب، فعال کردن احراز هویت دو بخشی، فعال کردن ایمیل و شماره بازیابی)
 • تسلط نسبی به زبان انگلیسی در جهت ارتقای پیج
 • خلاقیت در تولید محتوا
 • خلاقیت در تولید محتوای تصویری و آشنایی با نرم افزار های گرافیکی مانند Photoshop و illustrator
 • آشنایی با نرم افزارهای ادیت ویدئو
 • آشنایی با روش های تبلیغ
 • افزایش سطح تعامل پیج اینستاگرام
 • مذاکره با پیج های معروف اینستاگرام برای تبلیغ پیج شما (در صورت داشتن بودجه کافی در این زمینه)
 • مذاکره با دیگر پیج ها برای معرفی پیج
 • برگزاری مسابقه و نظر سنجی برای افزایش تعامل با مشتری

حقوق ادمین پیج اینستاگرام چقدر است؟

حقوق یک ادمین بستگی به میزان فعالیت او دارد. هرچه تعداد پست و استوری و به طور کلی فعالیت ادمین زیاد شود، طبیعتا دستمزد او هم زیاد می شود. ممکن است حوزه فعالیت یک پیج از خیلی معمولی تا خیلی تخصصی باشد. هرچه تخصصی تر باشد مسلما توانایی های بیشتری از ادمین می طلبد. و ادمین پیج باید در حوزه مربوط اطلاعات کافی داشته باشد.

ادمین پیج اینستاگرام

ماهیت پیچ های اینستاگرام می تواند مربوط به هر زمینه ای مانند هنر، هنرپیشگی، آرایشی، بیزینس و تجارت، اطلاعات ورزشی، پوشاک یا انواع دیگر باشد.  به همین دلیل ادمین یا مدیر یک پیج بودن کار بسیار راحتی نیست.

ممکن است عامل جغرافیایی نیز در دستمزد ادمین موثر باشد. مثلا حقوق یک ادمین پیج اینستاگرام در شهر تهران بیشتر از شهرهای دیگر است.

هزینه و قیمت ادمین اینستاگرام

حقوق این شغل جدید متغیر است و از ۷۰۰ هزار تومان الی ۲.۵۰۰.۰۰۰ هزار تومان و یا حتی بیشتر می تواند باشد.

این هزینه که صاحب پیج به ادمین پرداخت می کند فقط مربوط به مواردی می شود که در قسمت وظایف ادمین اینستاگرام توضیح داده شد. در صورتی که کارهایی مازاد بر این انجام شود، به صورت مجزا محاسبه می شود.

به طور مثال ممکن است پیجی علاوه بر مدیریت پیج به عکاسی حرفه ای، تهیه لوگو یا فعالیت های گرافیکی دیگری نیاز داشته باشد. هزینه هر یک از این فعالیت ها جدای از وظایف مدیر پیج است.

چگونه ادمین پیج اینستاگرام شویم؟!

هر کاری تخصص خودش را می طلبد. این شغل اینترنتی هم به همین گونه است. برای اینکه در چنین راهی قدم بردارید نیاز به آگاهی بیشتر از اینستاگرام و قابلیت های آن دارید. و اگر قصد فعالیت در یک زمینه تخصصی را دارید، باید سعی کنید که راجع به آن زمینه هر روز اطلاعات خود را بالا ببرید.

مطمئن شوید که به طور کامل کار با اینستاگرام را فراگرفته اید.

از کاربرد هشتگ ها به خوبی آگاه شوید. زیرا هشتگ ها وسیله خوبی برای افزایش بازدید از پست ها هستند.

سعی کنید با دو نرم افزار یا حداقل اپلیکیشن های ادیت عکس آشنا باشید. نرم افزارهایی مانند Illustrator  و Photoshop 

مقالات زیادی در رابطه با قابلیت های اینستاگرام و کار با آن را مطالعه کنید. به خصوص اگر مقالات زبان انگلیسی باشند.

همیشه رقبای خود را بسنجید. ببینید چه پیج هایی در زمینه فعالیت شما فعال هستند و چه کارهایی برای افزایش بازدید و افزایش فالور انجام می دهند.

همیشه خلاقیت حرف اول را میزند و پیج هایی که در تولید محتوا چه متنی چه تصویری و چه ویدئویی خلاقیت به خرج می دهند، همیشه در صدر جست و جو ها هستند. پس دنباله رو پیج های خلاق باشید و ایده بگیرید.

ادمین پیج

 چند ابزار آمارگیر اینستاگرام را بشناسید. منظور از ابزار آمارگیر ابزارها یا سایت هایی هستند که میزان فعالیت های شما، میزان تعامل و مشارکت فالورها را به شما نشان می دهد. و می توانید از این طریق به تحلیل و بررسی پیج بپردازید.

افراد حرفه ای را دنبال کنید. حتی اگر در زمینه فعالیت شما نباشند. قطعا ایده های خوبی از پیج های دیگر برای بهبود پیج خود می گیرید.

اضافه کردن ادمین پیج در اینستاگرام

ممکن است کسی برای فعالیت های پیج خود نیاز داشته باشد که چند نفر به طور همزمان ادمین پیج او باشند. به این منظور اینستاگرام قابلیت اضافه کردن ادمین را ندارد. اما روش های دیگری وجود دارد.

اضافه کردن ادمین پیج اینستاگرام

یکی از روش ها این است که رمز عبور یا پسورد را در اختیار یک یا چند ادمین قرار دهید. در این روشی محدودیتی وجود ندارد و می توان برای یک پیج چندین ادمین وجود داشته باشد.

اما نکته مهم این است که پس از قطع همکاری با یک ادمین به منظور حفظ اطلاعات باید رمز عبور پیج اینستاگرام را تغییر داد.

اعتماد و استخدام ادمین اینستاگرام

همیشه این بحث وجود دارد که آیا ادمین می تواند صفحه را کاملا متعلق به خود کند و با تغییر مشخصات آن، از پیج  برای کارهای شخصی خود بهره برداری کند؟

بله، قطعا می تواند با روش هایی اختیار کامل پیج را بر عهده بگیرد و از آن سو استفاده کند. اما تنها راه حل برای این مورد، اعتماد به شرکت های معتبر است که در این زمینه آزمایش خود را پس داده اند و قطعا برای جلب رضایت مشتری هزینه های بازاریابی زیادی پرداخت کرده اند.

Instagram Page Administrator

 در عنوان بالا که اضافه کردن ادمین بود، بهتر است ادمین هایی که برای یک پیج در نظر می گیرید مربوط به یک شرکت معتبر با چند سال سابقه باشند.

پس به جای اعتماد به اشخاص بهتر است از شرکت های معتبر و قابل اعتماد کمک بگیرید.

ادمین پیج اینستاگرام یکی از شغل های پردرآمد اینترنتی است که با توجه به رشد روزافزون این شبکه نیاز به این شغل بیشتر می شود. اهمیت این شغل همچنین روز به روز برای کسب و کارها بیشتر می شود. کسانی که کسب و کاری دارند به افراد متخصصی در زمینه اداره پیج اینستاگرام نیاز دارند تا با رشد آن بتوانند کسب و کار خود را رشد دهند و جایی در ذهن مشتری پیدا کنند. قطعا داشتن ادمین اینستاگرام میزان تعامل شما با مخاطبین را افزایش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *