هایجک هشتگ در اینستاگرام چیست؟ چرا هشتگ ربایی می کنند؟

به نظرتان همین که اسم هشتگ ربایی یا هایجک کردن هشتگ در اینستاگرام را می شنویم، احساس بدی به شما دست نمی دهد؟ احساس کاملا درستی است.

این اصطلاح یا به عبارتی بهتر این تکنیک چیزی شبیه مفهوم هایجک در صنعت هوایی است. هنگامی که یک هواپیما از مسیر اصلی و دست خود منحرف می شود و به سمت هدف مدنظر هواپیمارباها به حرکت در می آید.

آیا هشتگ گذازی به روش هایجک درست است؟

کسانی که از تکنیک هشتگ ربایی یا هایجک در اینستاگرام استفاده می کنند، نمی دانند یا نمی خواهند بدانند که این یک تکنیک غیرحرفه ای و کاری ناپسند است. چرا؟

دلیل این حرکت این است که بتوانند مشتریان یک هشتگ خاص از رقیب را به سمت خود سوق دهند. این کار را احتمالا با یک اکانت فیک و غیرواقعی انجام می دهند.  

هشتگ در اینستاگرام

با این حال بسیاری از افراد یا کسانی که ادعای اینستاگرام مارکتینگ دارند، این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های افزایش بازدید اینستاگرام می دادند و همچنین توصیه فراوان می کنند.

اگر با مفهوم سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو آشنایی دارید باید بدانید که یکی از تکنیک های سریع برای بالا آمدن استفاده از روش کلاه سیاه است.

به همین هشتگ ربایی یا هایجک در اینستاگرام در اغلب موارد به عنوان یک روش کلاه سیاه و غیر قانونی از نظر اینستاگرام تلقی می شود.

آیا هشتگ ربایی می تواند به پیج من در اینستاگرام کمک کند؟  

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران وقتی که با این تکنیک مواجه می شوند، می پرسند این است که هشتگ ربایی به افزایش فالوور پیج من کمک می کند یا نه؟

جواب سوال کاملا واضح است؛ بلی اما به چه قیمتی؟ این که شما به کاربران نشان دهید که حاضرید از هر راهی برای جذب کاربر استفاده کنید و انها را به پیچ خود بکشانید!!!

هشتگ در اینستاگرام

من به شما می گویم اگر به دنبال برندسازی در اینستاگرام هستید، مطلقا این کار را انجام دهید چرا که از همان اول برند خود را به فنا می دهید. در چشم کاربران برند محبوبینی نمی شوید.

راه های زیادی برای بالابردن میزان دنبال کننده پیج وجود دارد که شما می توانید از انها استفاده کنید:

ما توی این پست سعی کردیم راه های افزایش فالوور را به شما یاد دهیم:

چرا فالوورام زیاد نمیشه؟

چند مثال ساده برای هشتگ ربایی

۱- روز زن:

اگر در روز زن هشتگ #روز_زن را سرچ زده باشید و پست هایی که در این هشتگ جای نهاده شده اند، ببینید به موارد عجیبی بر می خورید. مثلا یک پیج اینستاگرام که هشتگ روز زن را برای پست فروش جوراب مردانه استفاده کرده است.

یا اینکه یک فروشگاه موادغذایی بدون اینکه تصویری مرتبط برای این روز داشته باشد صرفا با یک هشتگ توانسته است خود را در میان این انبوه پست ها جای دهد. ایا به نظر شما این حرکت درست است؟

۲- هشتگ یک مسابقه پرطرفدار

برای مثال برنامه عصر جدید علیخانی که طرفدار بسیاری هم در اینستاگرام دارد، هشتگ مخصوص به خود را نیز ساخته است. با این حال یک پیج اینستاگرام برای دریافت ویو ویدیو از این هشتگ استفاده می کند.

این ویدیو چیست؟ ویدیو رقص است یا این که ویدیو یک دابسمش فردی است که به تازگی در اینستاگرام معروف شده است و برای اینکه بازدید ویدیو بگیرد این هشتگ را استفاده می کند.

نتیجه گیری

سخت اخر اینکه راه های زیادی برای بالابردن میزان دنبال کننده های پیج شما است. راه هایی که بی دردسر و سریع تر از هشتگ ربایی می تواند مثمرثمر باشد.

ما ختم کلام را گفتیم و عواقب این کار هم اعلام کردیم. دیگر می ماند باشما که از این حرکت در راستای خود استفاده کنید یا نه. شما چه تجربه ای در مورد هشتگ ربایی دارید؟ برای ما بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *